Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT10LV10-254A2020-PM-S
PT10LV10-254A2020-PM-S
PT10LV10-254A2020-PM-S Piher Sensor Controls
piher_pt-10_ptc-10.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10LV10-254A2020-PM-S Piher Sensor Controls
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; 250kΩ; 150mW; ±20%; linear; carbon; H: 6mm, Type of potentiometer: mounting, Resistance: 250kΩ, Power: 0.15W, Mounting: THT, Tolerance: ±20%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Temperature coefficient: 300ppm/°C, Body dimensions: 10.3x10x6mm, Number of electrical turns: 1, Operating temperature: -25...70°C, Height: 6mm, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 240°.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10LV10-254A2020-PM-S PT10LV10-254A2020-PM-S Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-10_ptc-10.pdf 10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 4610 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4610
PT10LV10-254A2020-PM-S PT10LV10-254A2020-PM-S Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Description: TRIMMER 250KOHM 0.15W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 250 kOhms
Number of Turns: 1.0
Mindestbestellmenge: 19
PT10LV10-254A2020-PM-S PT10LV10-254A2020-PM-S Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10mm carbon through hole potentiometer Vertical adjustment resistive value 250K Ohm linear taper tolerance 20% screwdriver adjust
Mindestbestellmenge: 3
Description: Potentiometer: mounting; 250kΩ; 150mW; ±20%; linear; carbon; H: 6mm
Type of potentiometer: mounting
Resistance: 250kΩ
Power: 0.15W
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Body dimensions: 10.3x10x6mm
Number of electrical turns: 1
Operating temperature: -25...70°C
Height: 6mm