Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT10MH01-254A2020-PM-S
PT10MH01-254A2020-PM-S
PT10MH01-254A2020-PM-S Piher Sensor Controls
piher_pt-10_ptc-10.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 1497 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 371
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10MH01-254A2020-PM-S Piher Sensor Controls
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; 250kΩ; 150mW; ±20%; linear; carbon, Type of potentiometer: mounting, Resistance: 250kΩ, Power: 0.15W, Tolerance: ±20%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Body dimensions: 10.3x12.1mm, Number of electrical turns: 1, Height: 12.1mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10MH01-254A2020-PM-S PT10MH01-254A2020-PM-S Hersteller : Piher Sensor Controls 12-pt10v03.pdf 10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Mindestbestellmenge: 1000
PT10MH01-254A2020-PM-S Hersteller : AMPHENOL Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; 250kΩ; 150mW; ±20%; linear; carbon
Type of potentiometer: mounting
Resistance: 250kΩ
Power: 0.15W
Tolerance: ±20%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Body dimensions: 10.3x12.1mm
Number of electrical turns: 1
Height: 12.1mm