Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT10MV10-103A2020
PT10MV10-103A2020
PT10MV10-103A2020 Piher Sensor Controls
pt-10-mh-1-k-pt10mh01-102a2020-1.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
RES POT 10KOhm 20% 3/20W 10mm Thru-Hole
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 216
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10MV10-103A2020 Piher Sensor Controls
Description: PT10MV 10K / 20% / carbon trimme, Power (Watts): 0.15W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia x 0.189" H (10.30mm x 4.80mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 10 kOhms, Number of Turns: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10MV10-103A2020 PT10MV10-103A2020 Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 10mm Rnd Top adj
auf Bestellung 4693 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia x 0.189" H (10.30mm x 4.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 10 kOhms