Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT10MV10-251A2020
PT10MV10-251A2020
PT10MV10-251A2020 Piher Sensor Controls
12-pt10v03.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 323
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10MV10-251A2020 Piher Sensor Controls
Description: PT10MV 250R / 20% / carbon trimm, Power (Watts): 0.15W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia x 0.189" H (10.30mm x 4.80mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 250 Ohms, Number of Turns: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10MV10-251A2020 PT10MV10-251A2020 Hersteller : Amphenol Piher 12-PT10v03-1499201.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 250ohms 10mm Rnd Top adj
auf Bestellung 836 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia x 0.189" H (10.30mm x 4.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 250 Ohms