Produkte > PIHER > PT10MV10252A2020S
PT10MV10252A2020S
PT10MV10252A2020S PIHER
12-PT10v03.pdf
Hersteller: PIHER
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; 2.5kΩ; 150mW; ±10%; linear; carbon; 200V
Mounting: THT
Resistance: 2.5kΩ
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -25...70°C
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Diameter: 10.3mm
Body dimensions: Ø10.3x4.5mm
Height: 4.5mm
Terminal pitch: 5x10mm
Potentiometer standard: 10mm
Power: 0.15W
Torque: 0.4...2Ncm
Operating voltage: 200V
Electrical rotation angle: 220 ±20°
Mechanical rotation angle: 235 ±5°
Track material: carbon
auf Bestellung 2008 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 114
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10MV10252A2020S PIHER
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; 2.5kΩ; 150mW; ±10%; linear; carbon; 200V, Mounting: THT, Resistance: 2.5kΩ, Tolerance: ±10%, Operating temperature: -25...70°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Diameter: 10.3mm, Body dimensions: Ø10.3x4.5mm, Height: 4.5mm, Terminal pitch: 5x10mm, Potentiometer standard: 10mm, Power: 0.15W, Torque: 0.4...2Ncm, Operating voltage: 200V, Electrical rotation angle: 220 ±20°, Mechanical rotation angle: 235 ±5°, Track material: carbon.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10MV10-252A2020-S PT10MV10-252A2020-S Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 2.5Kohms 10mm Rnd Top adj Steel Lead
auf Bestellung 1377 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
PT10MV10252A2020S Hersteller : Piher Sensor Controls PT10MV10252A2020S
Mindestbestellmenge: 355
PT10MV10-252A2020-S PT10MV10-252A2020-S Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Description: TRIMMER 2.5KOHM 0.15W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 2.5 kOhms