Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT15NV02-255A3030-S
PT15NV02-255A3030-S
PT15NV02-255A3030-S Piher Sensor Controls
piher_pt-15_ptc-15.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
Res Carbon Film Trimmer 2.5M Ohm 30% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (15 X 7mm) Pin Thru-Hole Box
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 313
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15NV02-255A3030-S Piher Sensor Controls
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; 2.5MΩ; ±30%; linear; carbon; 15x7mm; H: 7mm, Type of potentiometer: mounting, Resistance: 2.5MΩ, Tolerance: ±30%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Body dimensions: 15x7mm, Height: 7mm, Number of electrical turns: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT15NV02-255A3030-S Hersteller : AMPHENOL Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; 2.5MΩ; ±30%; linear; carbon; 15x7mm; H: 7mm
Type of potentiometer: mounting
Resistance: 2.5MΩ
Tolerance: ±30%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Body dimensions: 15x7mm
Height: 7mm