Produkte > PIHER > PT15NV17-102A2020-S
PT15NV17-102A2020-S
  • PT15NV17-102A2020-S
  • PT15NV17-102A2020-S
PT15NV17-102A2020-S PIHER
PT15Nx.pdf
Hersteller: PIHER
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 1kΩ; 250mW; ±20%; linear
Resistance: 1kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø15x6mm
Operating temperature: -25...70°C
Diameter: 15mm
Kind of potentiometer: horizontal
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Mounting: THT
Terminal pitch: 10x17.5mm
Height: 6mm
Mechanical durability: 1000 cycles
Electrical rotation angle: 240°
Mechanical rotation angle: 265°
Track material: carbon
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 109
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15NV17-102A2020-S PIHER
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 1kΩ; 250mW; ±20%; linear, Resistance: 1kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Body dimensions: Ø15x6mm, Operating temperature: -25...70°C, Diameter: 15mm, Kind of potentiometer: horizontal, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Mounting: THT, Terminal pitch: 10x17.5mm, Height: 6mm, Mechanical durability: 1000 cycles, Electrical rotation angle: 240°, Mechanical rotation angle: 265°, Track material: carbon.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT15NV17-102A2020-S PT15NV17-102A2020-S Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-15_ptc-15.pdf Res Carbon Film Trimmer 1K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (15 X 17.5 X 7.5mm) Pin Thru-Hole