Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT15WH06-253A2020-6NE
PT15WH06-253A2020-6NE Piher Sensor Controls
Piher_Sensing_Systems_PT-15_PTC_15.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
PT15WH06-253A2020-6NE
auf Bestellung 1594 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15WH06-253A2020-6NE Piher Sensor Controls
Description: 25K Side Adj 15mm Carbon RoHS BL, Resistance (Ohms): 25k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 265°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT15WH06-253A2020-6NE Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems Piher_Sensing_Systems_PT-15_PTC_15.pdf Description: 25K Side Adj 15mm Carbon RoHS BL
Resistance (Ohms): 25k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)