Produkte > PTR HARTMANN > PT65101L254
PT65101L254
PT65101L254 PTR HARTMANN
PT65101L254H.PDF
Hersteller: PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; PT65
Type of switch: encoding switch
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Stable positions number: 10
Number of positions: 10
Mounting: THT
Leads: angled; for PCB
Max. contact resistance:: 80mΩ
DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Body dimensions: 10x10x6.8mm
Manufacturer series: PT65
Switches features: without knob
Operating temperature: -20...70°C
Terminal pitch: 2.54mm
auf Bestellung 281 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT65101L254 PTR HARTMANN
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 24V, Features: Sealed - Flux Protection, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 24VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Phosphor Bronze, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT65101L254 PT65101L254 Hersteller : Apem PCB_serie_PT65.pdf Coded Rotary Switches BCD 10 POS DIP R/A
auf Bestellung 875 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT65101L254 PT65101L254 Hersteller : APEM Inc. PCB-serie-PT65.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 24V
Features: Sealed - Flux Protection
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: Yes
Contact Material: Phosphor Bronze
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 10014 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PT65101L254 PT65101L254 Hersteller : APEM Components 1126034266782017index.phptrollerattachmentid_attachment835.phptrollerattach.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Flush Screwdriver 0.15A 42VDC PC Pins 10000Cycles 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 1400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
PT65101L254 Hersteller : Apem PCB-serie-PT65.pdf SWITCH ROTARY DIP BCD 150MA 24V Група товару: Клемники Од. вим: шт