Produkte > APEM > PT65102L254
PT65102L254
PT65102L254 Apem
PCB_serie_PT65_10_11_2021.pdf
Hersteller: Apem
Coded Rotary Switches 10POS 0.15A 24VDC
auf Bestellung 45 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT65102L254 Apem
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 150MA 24V, Features: Sealed - Flux Protection, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 24VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Phosphor Bronze, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote PT65102L254
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT65102L254 PT65102L254 Hersteller : APEM Inc. PCB_serie_PT65_10_11_2021.pdf Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 150MA 24V
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)