Produkte > PTR HARTMANN > PT65106L254
PT65106L254
PT65106L254 PTR HARTMANN
PT65106L254H.PDF
Hersteller: PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; HEX/BCD; Pos: 16; THT; Rcont max: 80mΩ; PT65
Body dimensions: 10x10x6.8mm
Operating temperature: -20...70°C
DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC
Type of switch: encoding switch
Mounting: THT
Kind of encoding switch: HEX/BCD
Switches features: without knob
Terminal pitch: 2.54mm
Max. contact resistance:: 80mΩ
Stable positions number: 16
Number of positions: 16
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Leads: angled; for PCB
Manufacturer series: PT65
auf Bestellung 219 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT65106L254 PTR HARTMANN
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 0.15A 24V, Packaging: Tube, Features: Sealed - Flux Protection, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 24VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: Hexadecimal Complement, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Phosphor Bronze, Part Status: Active, Number of Positions: 16.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT65106L254 PT65106L254 Hersteller : Apem PCB_serie_PT65_10_11_2021.pdf Coded Rotary Switches 16POS 0.15A 24VDC
auf Bestellung 74 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT65106L254 PT65106L254 Hersteller : APEM Components pcb-serie-pt65-10-11-2021.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP16T 16 Flush Screwdriver 0.15A 42VDC PC Pins 10000Cycles 2.54mm Thru-Hole Tube
auf Bestellung 1060 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
PT65106L254 PT65106L254 Hersteller : APEM Inc. PCB_serie_PT65_10_11_2021.pdf Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 0.15A 24V
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: Hexadecimal Complement
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)