Produkte > PTR HARTMANN > PT65501L254
PT65501L254
PT65501L254 PTR HARTMANN
PT65501L254H.PDF
Hersteller: PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; PT65
Manufacturer series: PT65
Leads: angled; for PCB
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Mounting: THT
Switches features: with knob
Operating temperature: -20...70°C
DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10x10x6.8mm
Max. contact resistance:: 80mΩ
Stable positions number: 10
Number of positions: 10
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT65501L254 PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; PT65, Manufacturer series: PT65, Leads: angled; for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Mounting: THT, Switches features: with knob, Operating temperature: -20...70°C, DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x10x6.8mm, Max. contact resistance:: 80mΩ, Stable positions number: 10, Number of positions: 10, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT65501L254 PT65501L254 Hersteller : APEM Inc. PCB-serie-PT65.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 24V
Features: Sealed - Flux Protection
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Knob
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Contact Material: Phosphor Bronze
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 903 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT65501L254 PT65501L254 Hersteller : APEM Components 1126034266782017index.phptrollerattachmentid_attachment835.phptrollerattach.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Segment Wheel 0.15A 42VDC PC Pins 10000Cycles 2.54mm Thru-Hole Tray
auf Bestellung 650 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
PT65501L254 PT65501L254 Hersteller : Apem PT65 Series Rotary code 2018-1314458.pdf Coded Rotary Switches 10POS R/A .1" SWITCH ROTARY DIP