Produkte > APEM INC. > PT65526L254
PT65526L254
PT65526L254 APEM Inc.
PCB_serie_PT65_10_11_2021.pdf
Hersteller: APEM Inc.
Description: SW ROTARY DIP OCTAL 0.15A 24V
Features: Sealed - Flux Protection
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: Octal
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Knob
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Contact Material: Phosphor Bronze
Part Status: Active
Number of Positions: 8
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT65526L254 APEM Inc.
Description: SW ROTARY DIP OCTAL 0.15A 24V, Features: Sealed - Flux Protection, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 24VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: Octal, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Knob, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Phosphor Bronze, Part Status: Active, Number of Positions: 8.
Weitere Produktangebote PT65526L254
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT65526L254 PT65526L254 Hersteller : Apem PT65%20Series%20Rotary%20code%202018-1314458.pdf Coded Rotary Switches 8POS R/A .1in SWITCH ROTARY DIP