Produkte > APEM INC. > PT65701L254
PT65701L254 APEM Inc.
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 150MA 24V
Features: Sealed - Flux Protection
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: Yes
Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT65701L254 APEM Inc.
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 150MA 24V, Features: Sealed - Flux Protection, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 24VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Phosphor Bronze, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote PT65701L254
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT65701L254 PT65701L254 Hersteller : Apem PT65 Series Rotary code 2018-1314458.pdf Coded Rotary Switches 10POS 0.15A 24VDC