Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT6KV-472A2020
PT6KV-472A2020
PT6KV-472A2020 Piher Sensor Controls
11-pt6v03.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
6 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT6KV-472A2020 Piher Sensor Controls
Description: TRIMMER 4.7K OHM 0.1W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 4.7 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT6KV-472A2020 PT6KV-472A2020 Hersteller : Piher Sensor Controls 11-pt6v03.pdf 6 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
PT6KV-472A2020 PT6KV-472A2020 Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-6.pdf 6 mm Carbon Potentiometer
Mindestbestellmenge: 313
PT6KV-472A2020 PT6KV-472A2020 Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-6.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 4.7Kohms 6mm Top adj
Mindestbestellmenge: 3
PT6KV-472A2020 Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-6.pdf Description: TRIMMER 4.7K OHM 0.1W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 4.7 kOhms