Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT6KV-503B2020
PT6KV-503B2020 Piher Sensor Controls
PIHER_PT-6.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
PT6KV-503B2020
auf Bestellung 4774 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 169
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT6KV-503B2020 Piher Sensor Controls
Description: 50K 6mm Carbon Pot Top Adj(Verti, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.248" Dia x 0.248" H (6.30mm x 6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 50 kOhms, Number of Turns: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT6KV-503B2020 Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-6.pdf Description: 50K 6mm Carbon Pot Top Adj(Verti
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.248" Dia x 0.248" H (6.30mm x 6.30mm)
Part Status: Active
Resistance: 50 kOhms