Produkte > PIHER > PT6MV-204A2020-
PT6MV-204A2020-
  • PT6MV-204A2020-
  • PT6MV-204A2020-
PT6MV-204A2020- PIHER
PT6Lx.pdf
Hersteller: PIHER
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 200kΩ; 100mW; ±20%; linear
Mounting: THT
Track material: carbon
Kind of potentiometer: horizontal
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Operating temperature: -25...70°C
Terminal pitch: 5x5mm
Height: 4mm
Diameter: 6.3mm
Body dimensions: Ø6.3x4mm
Power: 0.1W
Tolerance: ±20%
Resistance: 200kΩ
Electrical rotation angle: 200°
Mechanical durability: 1000 cycles
Mechanical rotation angle: 235°
auf Bestellung 941 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 118
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT6MV-204A2020- PIHER
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 200kΩ; 100mW; ±20%; linear, Mounting: THT, Track material: carbon, Kind of potentiometer: horizontal, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Operating temperature: -25...70°C, Terminal pitch: 5x5mm, Height: 4mm, Diameter: 6.3mm, Body dimensions: Ø6.3x4mm, Power: 0.1W, Tolerance: ±20%, Resistance: 200kΩ, Electrical rotation angle: 200°, Mechanical durability: 1000 cycles, Mechanical rotation angle: 235°.