Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PTC10LH01-203A2020
PTC10LH01-203A2020
PTC10LH01-203A2020 Piher Sensor Controls
13-ptc10v03.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
RES POT 20KOhm 20% 1/3W 10mm Thru-Hole Box
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 128
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTC10LH01-203A2020 Piher Sensor Controls
Description: TRIMMER 20KOHM 0.33W PC PIN SIDE, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.33W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 20 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTC10LH01-203A2020 PTC10LH01-203A2020 Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT_10_PTC_10-3105231.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 20Kohms 10mm Rnd
auf Bestellung 802 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PTC10LH01-203A2020 PTC10LH01-203A2020 Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Description: TRIMMER 20KOHM 0.33W PC PIN SIDE
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.33W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Cermet
Resistance: 20 kOhms