PTC10LH01-502A2020
PTC10LH01-502A2020 Amphenol Piher Sensing Systems
PIHER_PT-10_PTC-10.pdf
Hersteller: Amphenol Piher Sensing Systems
Description: TRIMMER 5K OHM 0.33W PC PIN SIDE
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.33W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 5 kOhms
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 947 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTC10LH01-502A2020 Amphenol Piher Sensing Systems
Description: TRIMMER 5K OHM 0.33W PC PIN SIDE, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.33W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 5 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTC10LH01-502A2020 PTC10LH01-502A2020 Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 5Kohms 10mm Rnd
auf Bestellung 1157 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PTC10LH01-502A2020 PTC10LH01-502A2020 Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-10_ptc-10.pdf Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 0.33W(1/3W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (10.3 X 4.8 X 12.1mm) Pin Thru-Hole Box