Produkte > PIHER > PTC10LV10-502A2020
PTC10LV10-502A2020
  • PTC10LV10-502A2020
  • PTC10LV10-502A2020
PTC10LV10-502A2020 PIHER
PTC10.pdf
Hersteller: PIHER
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 5kΩ; 330mW; ±20%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: horizontal
Resistance: 5kΩ
Power: 0.33W
Mounting: THT
Characteristics: linear
Track material: carbon
Diameter: 10.3mm
Body dimensions: Ø10.3x4.8mm
Height: 4.8mm
Tolerance: ±20%
Mechanical durability: 1000 cycles
Electrical rotation angle: 220°
Mechanical rotation angle: 235°
Terminal pitch: 5x10mm
Operating temperature: -40...90°C
auf Bestellung 210 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 93
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTC10LV10-502A2020 PIHER
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; horizontal; 5kΩ; 330mW; ±20%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: horizontal, Resistance: 5kΩ, Power: 0.33W, Mounting: THT, Characteristics: linear, Track material: carbon, Diameter: 10.3mm, Body dimensions: Ø10.3x4.8mm, Height: 4.8mm, Tolerance: ±20%, Mechanical durability: 1000 cycles, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 235°, Terminal pitch: 5x10mm, Operating temperature: -40...90°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTC10LV10-502A2020 PTC10LV10-502A2020 Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-10_ptc-10.pdf RES POT 5KOhm 20% 1/3W 10mm Thru-Hole Box
auf Bestellung 595 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 179
auf Bestellung 588 Stücke:
Mindestbestellmenge: 180
PTC10LV10-502A2020 PTC10LV10-502A2020 Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Description: TRIMMER 5K OHM 0.33W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.33W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 5 kOhms
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 1991 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
PTC10LV10-502A2020 PTC10LV10-502A2020 Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 5Kohms 10mm Rnd
auf Bestellung 5692 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PTC10LV10-502A2020 PTC10LV10-502A2020 Hersteller : Amphenol piher_pt-10_ptc-10.pdf RES POT 5KOhm 20% 1/3W 10mm Thru-Hole Box