Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PTC10MH01-203A2020
PTC10MH01-203A2020
PTC10MH01-203A2020 Piher Sensor Controls
piher_pt-10_ptc-10.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTC10MH01-203A2020 Piher Sensor Controls
Description: TRIMMER 20KOHM 0.33W PC PIN SIDE, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.33W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 20 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTC10MH01-203A2020 PTC10MH01-203A2020 Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-10_ptc-10.pdf 10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
PTC10MH01-203A2020 PTC10MH01-203A2020 Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT_10_PTC_10-3105231.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10 mm - ceramic potentiometer tht
auf Bestellung 404 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PTC10MH01-203A2020 PTC10MH01-203A2020 Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Description: TRIMMER 20KOHM 0.33W PC PIN SIDE
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.33W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 20 kOhms