Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTH08T221WAZ
PTH08T221WAZ
PTH08T221WAZ Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth08t221w
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 0.69-5.5V
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 11-SMD Module
Size / Dimension: 0.87" L x 0.75" W x 0.36" H (22.1mm x 19.1mm x 9.1mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 16A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 0.69 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTH08T221WAZ Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 0.69-5.5V, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: 11-SMD Module, Size / Dimension: 0.87" L x 0.75" W x 0.36" H (22.1mm x 19.1mm x 9.1mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 16A, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 0.69 ~ 5.5V, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTH08T221WAZ PTH08T221WAZ Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth08t221w DC/DC Converters - SMD 16A 4.5V to 14V Inp Ceramic Cap Version A 595-PTH08T221WAZT