Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTH12000WAD
PTH12000WAD
PTH12000WAD Texas Instruments
slts202e.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V
Packaging: Tray
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 0.75" L x 0.50" W x 0.34" H (19.1mm x 12.7mm x 8.6mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 6A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 159 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTH12000WAD Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V, Packaging: Tray, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 0.75" L x 0.50" W x 0.34" H (19.1mm x 12.7mm x 8.6mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 6A, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTH12000WAD PTH12000WAD Hersteller : Texas Instruments slts202e.pdf?t.download=true&u=5oefqw DC/DC Converters - SMD 1.2 to 5.5V 6A 12V I nput WideAdj Module