Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTH12020WAS
PTH12020WAS
PTH12020WAS Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12020l
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 99W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: 10-SMD Module
Size / Dimension: 1.49" L x 0.87" W x 0.38" H (38.0mm x 22.1mm x 9.6mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 18A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 602 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTH12020WAS Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 99W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Packaging: Bulk, Package / Case: 10-SMD Module, Size / Dimension: 1.49" L x 0.87" W x 0.38" H (38.0mm x 22.1mm x 9.6mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 18A, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote PTH12020WAS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTH12020WAS PTH12020WAS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12020l Non-Isolated DC/DC Converters 1.2 to 5.5V 18A 12V Input WideAdj Module
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
PTH12020WAS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12020l
auf Bestellung 760 Stücke:
PTH12020WAS PTH12020WAS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12020l Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 99W
Packaging: Tray
Package / Case: 10-SMD Module
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 18A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V