Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTH12030WAZT
PTH12030WAZT
PTH12030WAZT Texas Instruments
slts211i.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 26A
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: 13-SMD Module
Size / Dimension: 1.37" L x 1.12" W x 0.38" H (34.8mm x 28.4mm x 9.7mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.8V
Efficiency: 94.5%
Current - Output (Max): 26A
Voltage - Input (Min): 10.2V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTH12030WAZT Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 26A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Package / Case: 13-SMD Module, Size / Dimension: 1.37" L x 1.12" W x 0.38" H (34.8mm x 28.4mm x 9.7mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.8V, Efficiency: 94.5%, Current - Output (Max): 26A, Voltage - Input (Min): 10.2V, Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTH12030WAZT PTH12030WAZT Hersteller : Texas Instruments slts211i.pdf?t.download=true&u=5oefqw Non-Isolated DC/DC Converters 1.2 to 5.5V 26A 12V Input WideAdj Module
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PTH12030WAZT slts211i.pdf?t.download=true&u=5oefqw
auf Bestellung 67 Stücke:
PTH12030WAZT PTH12030WAZT Hersteller : Texas Instruments slts211i.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 26A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 13-SMD Module
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.8V
Efficiency: 94.5%
Current - Output (Max): 26A
Voltage - Input (Min): 10.2V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V