Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTH12040WAS
PTH12040WAS
PTH12040WAS Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12040w
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 275W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-SMD Module
Size / Dimension: 2.04" L x 1.04" W x 0.37" H (51.8mm x 26.5mm x 9.4mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 96%
Current - Output (Max): 50A
Voltage - Input (Min): 8V
Voltage - Output 1: 0.8 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 1766 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTH12040WAS Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 275W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Packaging: Bulk, Package / Case: 20-SMD Module, Size / Dimension: 2.04" L x 1.04" W x 0.37" H (51.8mm x 26.5mm x 9.4mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14V, Efficiency: 96%, Current - Output (Max): 50A, Voltage - Input (Min): 8V, Voltage - Output 1: 0.8 ~ 5.5V, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote PTH12040WAS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTH12040WAS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12040w
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
PTH12040WAS PTH12040WAS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12040w Description: DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 275W
Packaging: Tray
Package / Case: 20-SMD Module
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 96%
Current - Output (Max): 50A
Voltage - Input (Min): 8V
Voltage - Output 1: 0.8 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
PTH12040WAS PTH12040WAS Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12040w Non-Isolated DC/DC Converters 50-A 8-14V-Inp Wide Out Adj Pwr Module