Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTH12050WAST
PTH12050WAST
PTH12050WAST Texas Instruments
slts214h.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Remote On/Off, OCP, UVLO
Package / Case: 6-SMD Module
Size / Dimension: 0.87" L x 0.50" W x 0.36" H (22.1mm x 12.7mm x 9.1mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 6A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 113 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTH12050WAST Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Remote On/Off, OCP, UVLO, Package / Case: 6-SMD Module, Size / Dimension: 0.87" L x 0.50" W x 0.36" H (22.1mm x 12.7mm x 9.1mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 93%, Current - Output (Max): 6A, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote PTH12050WAST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTH12050WAST slts214h.pdf?t.download=true&u=5oefqw
auf Bestellung 208 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-SMD Module
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 6A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
PTH12050WAST PTH12050WAST Hersteller : Texas Instruments slts214h.pdf?t.download=true&u=5oefqw Non-Isolated DC/DC Converters 1.2 to 5.5V 6A 12V Input WideAdj Module