Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTH12060WAH
PTH12060WAH
PTH12060WAH Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12060w
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 10A
Packaging: Tray
Package / Case: 10-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 0.62" W x 0.35" H (25.4mm x 15.7mm x 8.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 358 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTH12060WAH Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 10A, Packaging: Tray, Package / Case: 10-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 0.62" W x 0.35" H (25.4mm x 15.7mm x 8.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 94%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTH12060WAH PTH12060WAH Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12060w DC/DC Converters - Through Hole 1.2 to 5.5V 10A 12V Input WideAdj Module
auf Bestellung 647 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PTH12060WAH Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fpth12060w Category: Voltage regulators - DC/DC circuits
Description: PMIC; DC/DC converter; Uin: 12VDC; Uout: 1.2÷5.5VDC; 10A; THT; Ch: 1
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: DC/DC converter
Input voltage: 12V DC
Output voltage: 1.2...5.5V DC
Output current: 10A
Case: 10pin THT Module