PTN16-A10125K1A2
PTN16-A10125K1A2 Same Sky (Formerly CUI Devices)
ptn16.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 10K OHM 1/8W CARBON LOG
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 0.984" (25.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Logarithmic
Rotation: 305°
Number of Gangs: 2
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 770 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTN16-A10125K1A2 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 10K OHM 1/8W CARBON LOG, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 0.984" (25.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Logarithmic, Rotation: 305°, Number of Gangs: 2, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTN16-A10125K1A2 PTN16-A10125K1A2 Hersteller : Same Sky ptn16.pdf Potentiometers 17mm Pot, 10Kohm, Knurled shaft
auf Bestellung 951 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PTN16-A10125K1A2 PTN16-A10125K1A2 Hersteller : CUI Devices ptn16-3196298.pdf Potentiometers 17mm Pot, 10Kohm, Knurled shaft