PTN16-A20120K1B1
PTN16-A20120K1B1 Same Sky (Formerly CUI Devices)
ptn16.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 20K OHM 1/8W CARBON LINEAR
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 20k
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±20%
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Rotation: 305°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 710 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTN16-A20120K1B1 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 20K OHM 1/8W CARBON LINEAR, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 20k, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 305°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTN16-A20120K1B1 PTN16-A20120K1B1 Hersteller : CUI Devices ptn16-3196298.pdf Potentiometers 17mm Pot, 20Kohm, Knurled shaft