Produkte > CUI DEVICES > PTN24A-A1120DPA
PTN24A-A1120DPA CUI Devices
ptn24a.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 24MM, 1M, 20MM SHAFT
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 1M
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M9.5 x 0.75
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Logarithmic
Rotation: 305°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTN24A-A1120DPA CUI Devices
Description: 24MM, 1M, 20MM SHAFT, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 1M, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M9.5 x 0.75, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Logarithmic, Rotation: 305°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.