Produkte > SAME SKY > PTN24A-B10020K1C
PTN24A-B10020K1C
PTN24A-B10020K1C Same Sky
ptn24a.pdf
Hersteller: Same Sky
Potentiometers 24mm, 100kohm, 20mm shaft
auf Bestellung 490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTN24A-B10020K1C Same Sky
Description: POT 100K OHM 1/2W CARBON R-LOG, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M8 x 0.75, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 305°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTN24A-B10020K1C PTN24A-B10020K1C Hersteller : CUI Devices ptn24a-3388229.pdf Potentiometers 24mm, 100kohm, 20mm shaft
auf Bestellung 520 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PTN24A-B10020K1C PTN24A-B10020K1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ptn24a.pdf Description: POT 100K OHM 1/2W CARBON R-LOG
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M8 x 0.75
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)