PTN24B-B10020K1C
PTN24B-B10020K1C Same Sky (Formerly CUI Devices)
ptn24b.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 100K OHM 1/2W CARBON R-LOG
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±20%
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M8 x 0.75
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: Rotary, SPST
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Reverse Logarithmic
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 973 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTN24B-B10020K1C Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 100K OHM 1/2W CARBON R-LOG, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M8 x 0.75, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: Rotary, SPST, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 305°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTN24B-B10020K1C PTN24B-B10020K1C Hersteller : Same Sky ptn24b-3510931.pdf Potentiometers 24mm, 100kohm, 20mm shaft, Switch
auf Bestellung 520 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PTN24B-B10020K1C PTN24B-B10020K1C Hersteller : CUI Devices ptn24b-3388256.pdf Potentiometers 24mm, 100kohm, 20mm shaft, Switch