Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR016V0160-BK
PTR016V0160-BK
PTR016V0160-BK EATON/BUSSMANN
PTR016V0090-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 1.6A; Imax: 40A; THT; PTR016V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 1.6A
Manufacturer series: PTR016V
Kind of package: bag
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Min. resistance: 30mΩ
Max resistance: 61mΩ
Power: 0.9W
Switched current: 3.2A
Max. voltage: 16V
Maximum current: 40A
Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances
auf Bestellung 809 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 147
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V0160-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 1.6A; Imax: 40A; THT; PTR016V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 1.6A, Manufacturer series: PTR016V, Kind of package: bag, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Min. resistance: 30mΩ, Max resistance: 61mΩ, Power: 0.9W, Switched current: 3.2A, Max. voltage: 16V, Maximum current: 40A, Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V0160-BK PTR016V0160-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 16V 1.6A RADIAL
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
PTR016V0160-BK PTR016V0160-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4399_PTR016V_Series-479439.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 1.6A Radial