PTR016V0400-BK
PTR016V0400-BK Eaton - Electronics Division
eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 16V 4A RADIAL
auf Bestellung 262 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V0400-BK Eaton - Electronics Division
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 4A; Imax: 100A; THT; PTR016V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 4A, Maximum current: 100A, Switched current: 6.8A, Max. voltage: 16V, Mounting: THT, Power: 2.4W, Min. resistance: 21mΩ, Max resistance: 38mΩ, Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Operating temperature: -40...85°C, Manufacturer series: PTR016V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Fuse: PTC polymer; 4A; Imax: 100A; THT; PTR016V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 4A
Maximum current: 100A
Switched current: 6.8A
Max. voltage: 16V
Mounting: THT
Power: 2.4W
Min. resistance: 21mΩ
Max resistance: 38mΩ
Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: PTR016V
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 75
PTR016V0400-BK PTR016V0400-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4399_PTR016V_Series-479439.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 4A Radial