Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR016V0700-BK
PTR016V0700-BK
PTR016V0700-BK EATON/BUSSMANN
PTR016V0090-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 7A; Imax: 100A; THT; PTR016V; bag
Max. voltage: 16V
Maximum current: 100A
Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances
Mounting: THT
Type of fuse: PTC polymer
Operating temperature: -40...85°C
Min. resistance: 6mΩ
Max resistance: 13mΩ
Current rating: 7A
Switched current: 11.9A
Power: 3W
Manufacturer series: PTR016V
Kind of package: bag
auf Bestellung 314 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V0700-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 7A; Imax: 100A; THT; PTR016V; bag, Max. voltage: 16V, Maximum current: 100A, Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances, Mounting: THT, Type of fuse: PTC polymer, Operating temperature: -40...85°C, Min. resistance: 6mΩ, Max resistance: 13mΩ, Current rating: 7A, Switched current: 11.9A, Power: 3W, Manufacturer series: PTR016V, Kind of package: bag.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V0700-BK PTR016V0700-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 16V 7A RADIAL
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
PTR016V0700-BK PTR016V0700-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4399_PTR016V_Series-479439.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 7A Radial