Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR016V0800-BK
PTR016V0800-BK
PTR016V0800-BK EATON/BUSSMANN
PTR016V0090-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 8A; Imax: 100A; THT; PTR016V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 8A
Maximum current: 100A
Switched current: 13.6A
Max. voltage: 16V
Mounting: THT
Power: 3W
Min. resistance: 5mΩ
Max resistance: 11mΩ
Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: PTR016V
auf Bestellung 305 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V0800-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 8A; Imax: 100A; THT; PTR016V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 8A, Maximum current: 100A, Switched current: 13.6A, Max. voltage: 16V, Mounting: THT, Power: 3W, Min. resistance: 5mΩ, Max resistance: 11mΩ, Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Operating temperature: -40...85°C, Manufacturer series: PTR016V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V0800-BK PTR016V0800-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_ptr016v_16_volt_dc_radial_leaded_polytron_pt-1608746.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 8A Radial
auf Bestellung 981 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
PTR016V0800-BK PTR016V0800-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 16V 8A RADIAL