Produkte > EATON ELECTRONICS > PTR016V1000-TR
PTR016V1000-TR
PTR016V1000-TR Eaton Electronics
eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Resettable Fuses - PPTC PPTC 16V 10.0A Radial
auf Bestellung 497 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V1000-TR Eaton Electronics
Description: PTC RESET FUSE 16V 10A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.650" L x 0.122" W (16.50mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 10 A, Current - Trip (It): 17 A, Voltage - Max: 16V, Height - Seated (Max): 0.992" (25.20mm), Part Status: Active, Current - Max: 100 A, Time to Trip: 6 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 4 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 10 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V1000-TR PTR016V1000-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_ptr016v_16_volt_dc_radial_leaded_polytron_pt-1608746.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 16V 10.0A Radial
auf Bestellung 648 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PTR016V1000-TR PTR016V1000-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 16V 10A RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.650" L x 0.122" W (16.50mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 10 A
Current - Trip (It): 17 A
Voltage - Max: 16V
Height - Seated (Max): 0.992" (25.20mm)
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 6 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 4 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 10 mOhms
auf Bestellung 953 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 17 A
Voltage - Max: 16V
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 6 s
Produkt ist nicht verfügbar
PTR016V1000-TR Hersteller : EATON/BUSSMANN ptr016v.pdf Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 10A; Imax: 100A; THT; PTR016V; reel
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 10A
Maximum current: 100A
Switched current: 17A
Max. voltage: 16V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR016V
Power: 3.6W
Min. resistance: 4mΩ
Max resistance: 7mΩ
Fuses application: electronic applications; PC motherboard; protection of home appliances
Kind of package: reel
Operating temperature: -40...85°C