PTR016V1400-BK
PTR016V1400-BK Eaton - Electronics Division
eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 16V 14A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.925" L x 0.122" W (23.50mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 14 A
Current - Trip (It): 23.8 A
Voltage - Max: 16V
Height - Seated (Max): 1.098" (27.90mm)
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 9 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 2 MOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7 mOhms
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V1400-BK Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 16V 14A RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.925" L x 0.122" W (23.50mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 14 A, Current - Trip (It): 23.8 A, Voltage - Max: 16V, Height - Seated (Max): 1.098" (27.90mm), Current - Max: 100 A, Time to Trip: 9 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 2 MOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR016V1400-BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V1400-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4399_PTR016V_Series-479439.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 14A Radial