Produkte > BUSSMANN / EATON > PTR016V1400-TR
PTR016V1400-TR
PTR016V1400-TR Bussmann / Eaton
eaton_ptr016v_16_volt_dc_radial_leaded_polytron_pt-1608746.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Resettable Fuses - PPTC PPTC 16V 14.0A Radial
auf Bestellung 984 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V1400-TR Bussmann / Eaton
Description: PTC RESET FUSE 16V 14A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.925" L x 0.122" W (23.50mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 14 A, Current - Trip (It): 23.8 A, Voltage - Max: 16V, Height - Seated (Max): 1.098" (27.90mm), Current - Max: 100 A, Time to Trip: 9 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 2 MOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V1400-TR PTR016V1400-TR Hersteller : Eaton Electronics eaton_ptr016v_16_volt_dc_radial_leaded_polytron_pt-1608746.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 16V 14.0A Radial
auf Bestellung 984 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PTR016V1400-TR PTR016V1400-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 16V 14A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.925" L x 0.122" W (23.50mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 14 A
Current - Trip (It): 23.8 A
Voltage - Max: 16V
Height - Seated (Max): 1.098" (27.90mm)
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 9 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 2 MOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7 mOhms