PTR016V1500-TR1
PTR016V1500-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 16V 15A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.989" L x 0.122" W (25.10mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 15 A
Current - Trip (It): 25.5 A
Voltage - Max: 16V
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 10 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 2 MOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR016V1500-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 16V 15A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.989" L x 0.122" W (25.10mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 15 A, Current - Trip (It): 25.5 A, Voltage - Max: 16V, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Current - Max: 100 A, Time to Trip: 10 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 2 MOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR016V1500-TR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR016V1500-TR1 PTR016V1500-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_ptr016v_16_volt_dc_radial_leaded_polytron_pt-1608746.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 15A Radial Kinked Leads
Produkt ist nicht verfügbar
PTR016V1500-TR1 PTR016V1500-TR1 Hersteller : Eaton Electronics eaton-ptr016v-16-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC 16V 15A Radial Kinked Leads