Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR030V0135-BK
PTR030V0135-BK
PTR030V0135-BK EATON/BUSSMANN
PTR030V0090-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 1.35A; Imax: 40A; THT; PTR030V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 1.35A
Maximum current: 40A
Switched current: 2.7A
Max. voltage: 30V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR030V
Power: 0.8W
Min. resistance: 40mΩ
Max resistance: 80mΩ
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 245 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 228
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0135-BK EATON/BUSSMANN
Description: PTC RESET FUSE 30V 1.35A RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 1.35 A, Current - Trip (It): 2.7 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 7.3 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 40 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 130 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0135-BK PTR030V0135-BK Hersteller : Eaton Electronics eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 1.35A Radial
auf Bestellung 573 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
PTR030V0135-BK PTR030V0135-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608791.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 1.35A Radial
auf Bestellung 610 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
PTR030V0135-BK PTR030V0135-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 1.35A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 1.35 A
Current - Trip (It): 2.7 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 7.3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 40 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 130 mOhms