PTR030V0135-TR
PTR030V0135-TR Eaton - Electronics Division
eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 1.35A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 1.35 A
Current - Trip (It): 2.7 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 7.3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 40 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 130 mOhms
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0135-TR Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 1.35A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 1.35 A, Current - Trip (It): 2.7 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 7.3 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 40 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 130 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0135-TR PTR030V0135-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 1.35A RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 2.7 A
Voltage - Max: 30V
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 7.3 s
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
PTR030V0135-TR PTR030V0135-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608791.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 30V 1.35 Radial