Produkte > EATON ELECTRONICS > PTR030V0250-TR1
PTR030V0250-TR1
PTR030V0250-TR1 Eaton Electronics
eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Resettable Fuses - PPTC 30V 2.50A Radial Kinked Leads
auf Bestellung 4032 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0250-TR1 Eaton Electronics
Description: PTC RESET FUSE 30V 2.5A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.449" L x 0.118" W (11.40mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 2.5 A, Current - Trip (It): 5 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Current - Max: 40 A, Time to Trip: 10.3 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 20 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 70 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR030V0250-TR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0250-TR1 Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - PTR030V0250-TR1 - RESETTABLE FUSEES-PPTC 30V 2.50A
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PTR030V0250-TR1 PTR030V0250-TR1 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 2.5A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.449" L x 0.118" W (11.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 2.5 A
Current - Trip (It): 5 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 10.3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 20 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 70 mOhms