Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR030V0300-BK
PTR030V0300-BK
PTR030V0300-BK EATON/BUSSMANN
PTR030V0090-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 3A; Imax: 40A; THT; PTR030V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 3A
Maximum current: 40A
Switched current: 6A
Max. voltage: 30V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR030V
Power: 2W
Min. resistance: 20mΩ
Max resistance: 50mΩ
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 284 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 139
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0300-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 3A; Imax: 40A; THT; PTR030V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 3A, Maximum current: 40A, Switched current: 6A, Max. voltage: 30V, Mounting: THT, Manufacturer series: PTR030V, Power: 2W, Min. resistance: 20mΩ, Max resistance: 50mΩ, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0300-BK PTR030V0300-BK Hersteller : Eaton Electronics eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 3A Radial
auf Bestellung 490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
PTR030V0300-BK PTR030V0300-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 3A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.449" L x 0.118" W (11.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 3 A
Current - Trip (It): 6 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.681" (17.30mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 10.8 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 20 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 80 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
PTR030V0300-BK PTR030V0300-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608791.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 3A Radial