Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR030V0500-BK
PTR030V0500-BK
PTR030V0500-BK EATON/BUSSMANN
PTR030V0090-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 5A; Imax: 40A; THT; PTR030V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 5A
Maximum current: 40A
Switched current: 10A
Max. voltage: 30V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR030V
Power: 3W
Min. resistance: 10mΩ
Max resistance: 30mΩ
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 520 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 157
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0500-BK EATON/BUSSMANN
Description: PTC RESET FUSE 30V 5A RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.551" L x 0.118" W (14.00mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 5 A, Current - Trip (It): 10 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.980" (24.90mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 14.5 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 10 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 50 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0500-BK PTR030V0500-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 5A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.551" L x 0.118" W (14.00mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 5 A
Current - Trip (It): 10 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.980" (24.90mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 14.5 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 10 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 50 mOhms
auf Bestellung 161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
PTR030V0500-BK Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bus_elx_ds_4400_ptr030v_series.p.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - PTR030V0500-BK - RESETTABLE FUSEES-PPTC 30V 5A RADIAL
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 6212 Stücke:
PTR030V0500-BK PTR030V0500-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4400_PTR030V_Series-479724.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 5A Radial
Produkt ist nicht verfügbar
PTR030V0500-BK PTR030V0500-BK Hersteller : Eaton Electronics eaton_ptr030v_30_volt_dc_radial_leaded_polytron_pt-1608791.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 5A Radial