PTR030V0600-TR
PTR030V0600-TR Eaton - Electronics Division
eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 6A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.650" L x 0.118" W (16.50mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 6 A
Current - Trip (It): 12 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 1.169" (29.70mm)
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 16 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 40 mOhms
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0600-TR Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 6A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.650" L x 0.118" W (16.50mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 6 A, Current - Trip (It): 12 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 1.169" (29.70mm), Part Status: Active, Current - Max: 100 A, Time to Trip: 16 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 40 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR030V0600-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0600-TR Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bs-ptr030v0600-tr.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - PTR030V0600-TR - RESETTABLE FUSEES - PPTC PPTC 30V 6
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PTR030V0600-TR PTR030V0600-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 30V 6A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 6 A
Current - Trip (It): 12 A
Voltage - Max: 30V
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 16 s
Produkt ist nicht verfügbar
PTR030V0600-TR PTR030V0600-TR Hersteller : Eaton Electronics eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 30V 6.0A Radial