PTR030V0600-TR1
PTR030V0600-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 6A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.650" L x 0.118" W (16.50mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 6 A
Current - Trip (It): 12 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 1.346" (34.20mm)
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 16 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 40 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR030V0600-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 30V 6A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.650" L x 0.118" W (16.50mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 6 A, Current - Trip (It): 12 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 1.346" (34.20mm), Part Status: Active, Current - Max: 100 A, Time to Trip: 16 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 5 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 40 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR030V0600-TR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR030V0600-TR1 PTR030V0600-TR1 Hersteller : Eaton Electronics eaton-ptr030v-30-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC 30V 6A Radial Kinked Leads