Produkte > EATON ELECTRONICS > PTR060V0010-BK
PTR060V0010-BK
PTR060V0010-BK Eaton Electronics
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Resettable Fuses - PPTC 60V 0.1A Radial
auf Bestellung 1032 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0010-BK Eaton Electronics
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 100mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Min. resistance: 2.5Ω, Max resistance: 4.5Ω, Current rating: 0.1A, Power: 380mW, Switched current: 200mA, Maximum current: 40A, Max. voltage: 60V, Manufacturer series: PTR060V, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Type of fuse: PTC polymer.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0010-BK PTR060V0010-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.1A Radial
auf Bestellung 577 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
PTR060V0010-BK PTR060V0010-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 100MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.291" Dia x 0.118" T (7.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA
Current - Trip (It): 200 mA
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 4 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 2.5 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7.5 Ohms
auf Bestellung 880 Stücke:
Mindestbestellmenge: 35
Description: Fuse: PTC polymer; 100mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Min. resistance: 2.5Ω
Max resistance: 4.5Ω
Current rating: 0.1A
Power: 380mW
Switched current: 200mA
Maximum current: 40A
Max. voltage: 60V
Manufacturer series: PTR060V
Kind of package: bag
Type of fuse: PTC polymer
auf Bestellung 56 Stücke:
Mindestbestellmenge: 56
PTR060V0010-BK Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bs-ptr060v0010-bk.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - PTR060V0010-BK - POLYMERIC PTC RESETTABLE FUSEE 60V