PTR060V0010-TR
PTR060V0010-TR Eaton - Electronics Division
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 100MA RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.291" Dia x 0.118" T (7.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA
Current - Trip (It): 200 mA
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 4 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 2.5 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7.5 Ohms
auf Bestellung 2990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0010-TR Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 100MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.291" Dia x 0.118" T (7.40mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA, Current - Trip (It): 200 mA, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 4 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 2.5 Ohms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 7.5 Ohms.
Weitere Produktangebote PTR060V0010-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0010-TR PTR060V0010-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 100MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 200 mA
Voltage - Max: 60V
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 4 s
Produkt ist nicht verfügbar
PTR060V0010-TR PTR060V0010-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 60V 0.1A Radial
Produkt ist nicht verfügbar
PTR060V0010-TR Hersteller : EATON/BUSSMANN ptr060v.pdf Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 100mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; reel
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 0.1A
Maximum current: 40A
Switched current: 200mA
Max. voltage: 60V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR060V
Power: 380mW
Min. resistance: 2.5Ω
Max resistance: 4.5Ω
Kind of package: reel
Operating temperature: -40...85°C